Rejsy na STS Kapitan Borchardt

Rejsy na STS Kapitan Borchardt morze, słońce, żagle

Termin 1: 12-19.03.2022 – „Urlop od Wszystkiego 6”

Termin 2: 19-26.03.2022 – „Hiszpania leniwie”

Cena każdego rejsu:  2700 PLN/os 

Uczestnicy wcześniejszych edycji „Urlopu od wszystkiego: 2600 pln/osoba

Zaokrętowanie w Alicante o godz. 15:00, wyokrętowanie w Alicante o godz. 10:00

Trasa: Alicante – Majorka – Minorka/Ibiza/Walencja – Alicante

Trasa jest dostosowywana do warunków pogodowych oraz portu zakończenia rejsu. Ostateczną decyzję o trasie rejsu podejmuje kapitan.

Żaglowiec: STS Kapitan Borchardt

Gdy w Polsce powoli kończy się zima, w Hiszpanii słońce już całkiem miło grzeje i delikatnie rozleniwia. Więc jeśli chcesz przyspieszyć nadejście wiosny popłyń z nami w marcowy rejs po Morzu Śródziemnym.

Rejs rozpoczniemy w Alicante położonym u stóp Zamku Santa Barbara i poświęcimy chwilę na zwiedzanie starówki tego pięknego portowego miasta.  Kto lubi wędrówki to można wejść na skałę, a kto od początku woli leniwie to znajdzie miejsce przy winie i tapasach w jednej z wielu lokalnych knajpek. Jak już oddamy cumy to zależnie od pogody popłyniemy na Baleary, odwiedzimy Majorkę lub Minorkę. Drugi plan to zwiedzanie wybrzeża Hiszpanii. Możemy odwiedzić historyczną Kartagenę, gdzie nowoczesność przeplata się ze starożytnością lub budzący się po zimie słynny kurort Benidorm. Rejs zakończymy w Alicante, skąd są dogodne loty do Polski.

Możliwości jest wiele. Ale na pewno będzie leniwe żeglowanie, portów zwiedzania, tapasy, wino i hiszpańskie NigdzieSięNieSpieszenie 😉

Oczywiście troszeczkę obowiązków, ale takich przyjemnych będzie. Wszyscy stanowią załogę i biorą czynny udział w życiu żaglowca. Czyli czasem trzeba pójść na wachtę, czasem obrać ziemniaki, a czasem umyć pokład.

Technicznie: szkuner gaflowy

Hotelowo: kabiny 3 i 4 osobowe, z ogrzewaniem i z własną łazienką, każda kabina ma gniazdko 230 V, wspólna mesa w której spożywamy posiłki, kawa i herbata do użytku załogi

Organizacja czasu na statku:

Na Borchardtcie nie ma pasażerów, wszyscy stanowią załogę i biorą czynny  udział w życiu żaglowca. Załoga jest podzielona na 4 wachty (grupy), każda wachta pracuje pod kierunkiem oficera (doświadczony żeglarz w stopniu min. sternik morski, znający statek). W sobotę pod kierunkiem oficerów odbywa się zapoznanie ze statkiem, szkolenie z zasad bezpieczeństwa, obsługi statku itd.

Cena:  2700 PLN/os 

Uczestnicy wcześniejszych edycji „Urlopu od wszystkiego: 2600 pln/osoba

Cena zawiera: koję na żaglowcu, pełne wyżywienie na statku (3 posiłki), ubezpieczenie NNW i KL (wersja podstawowa), opłaty portowe i paliwowe, opiekę kapitana, 4 oficerów oraz załogi stałej (bosman, mechanik, kucharz),  pamiątkę z rejsu.

Rezerwacja miejsca na rejsie następuje po wybraniu poniższego przycisku REZERWUJ, natomiast wpłata zadatku w wysokości 500 pln jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca.

Wpłaty można dokonać podczas zapisu lub przelewem na nasze konto:
FERAJNA EVENTS, ul Dolna Wilda 58, 61-501 Poznań
mBank 14 1140 2004 0000 3602 7951 5987
tytułem w zależnosci od wybranego rejsu:
– Urlop od Wszystkiego 6, (nazwisko i imię uczestnika)
– Hiszpania leniwie, (nazwisko i imię uczestnika)

 

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od ewentualnej rezygnacji z rejsu, osobom zainteresowanym prześlemy ofertę. Ważna informacja – takie ubezpieczenie można wykupić tylko w ciągu 7 dni od zapisania się lub dokonania pierwszej wpłaty na rejs.

Przewiń na górę