Obóz żeglarsko-przygodowy lato 2023

Lato 2023 – obóz żeglarsko-przygodowy
dla dzieci 10-13 lat

– Słońce, Wiatr i Woda, Przygoda – 
Próchnówko k/ Tuczna
Pojezierze Wałeckie Jezioro Bytyń Wielki.
(Krajobrazowy Rezerwat Przyrody)

Terminy:
JUNIOR I:  25.06 – 01.07.2023
Cena:  1300 zł

JUNIOR II:  16.07 – 22.07.2023
Cena:  1300 zł

ZAPRASZAMY pod żagle do Próchnówka na największy i najpiękniejszy akwen na terenie Pilskiego OZŻ i Ziemi Wałeckiej – jezioro Bytyń Wielki.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy do Próchnówka na największy i najpiękniejszy akwen na terenie Pilskiego OZŻ i Ziemi Wałeckiej – Jezioro Bytyń Wielki. Już 35 lat nad tym akwenem działa baza obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodszych uczestników postanowiliśmy zorganizować obóz żeglarsko – przygodowy dla dzieci, które chciałyby przeżyć niesamowitą przygodę, łączącą zabawę, aktywny wypoczynek i naukę. Uczestnicy obozu poznają tajniki żeglarskiego rzemiosła, ale będą również brali udział w wielu innych zajęciach na lądzie.

RAMOWY PROGRAM OBOZU :

» nauka podstaw żeglarstwa
» zajęcia survivalowe
» zajęcia artystyczne
» nauka pierwszej pomocy przedmedycznej
» plażowanie i kąpiele w jeziorze
» gry i zabawy
» wieczór planszówek
» wieczorki taneczne i filmowe
» ognisko z kiełbaskami przy gitarze

WARUNKI UCZESTNICTWA 

– Wiek 10 – 13 lat 

– Zgłoszenie uczestnictwa

CENA OBEJMUJE
 wszystkie koszty uczestnictwa tj. zakwaterowanie, wyżywienie (4 posiłki dziennie), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy, ubezpieczenie, kadra instruktorska, bezpieczeństwo pływań, opieka medyczna, sprzęt pływający, itp.

KADRA SZKOLENIOWA
Sternicy – instruktorzy w każdym przypadku posiadają wymagane kwalifikacje, doświadczenie pedagogiczne oraz praktykę w prowadzeniu szkolenia żeglarskiego z dziećmi i młodzieżą.

WYMAGANE WYPOSAŻENIE OSOBISTE

– Menażka, kubek, niezbędnik (łyżka + nóż + widelec), przybory toaletowe, ręcznik, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa lub „sztormiak”, trampki, tenisówki. obuwie sportowe, bielizna osobista, kąpielówki, czapka płócienna lub wełniana z daszkiem i inne wyposażenie indywidualne wg uznania rodziców lub opiekunów.

– Konieczny także zeszyt + ołówek.

– zapewniamy zakwaterowanie w namiotach (5-6 os. w namiotach 10-cio os.) w związku z czym konieczne jest zabranie na obóz śpiwora, koca i małej poduszki. Wyposażenie namiotów (łóżko typu kanadyjka, materac, koc) zapewnia organizator. Namioty ustawione są w „podobozie żeglarskim” na stanicy KH ZHP Piła w Próchnówku w pięknym, wysokim lesie sosnowym.

INNE INFORMACJE 
– Turnus rozpoczyna się od obiadu w pierwszym dniu obozu (godz. 13.00) a kończy śniadaniem w ostatnim dniu obozu (godz. 9.00)
– Dojazd do Próchnówka i wyjazd po zakończeniu obozu we własnym zakresie 
– Uczestnicy mają zapewnioną ciepłą i zimną wodę oraz natryski
– „Podobóz żeglarski” posiada oświetlenie
– Ok. 60m od przystani znajduje się strzeżone kąpielisko dla uczestników
– Szczegółowych informacji w sprawie obozu, udziela również biuro Pilskiego OZŻ

Obozy żeglarskie w Próchnówku poza gwarancją spędzenia pięknych wakacji pod żaglami mają także na celu zapoznanie z walorami jez. Bytyń Wielki oraz kształtowanie umiejętności i nawyków aktywnego wypoczynku w warunkach naturalnej przyrody.

 ZGŁOSZENIA:  biuro(at)ferajna.pl tel. 506 56 56 60 

UBEZPIECZENIE 
Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada ubezpieczenie organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy – gwarantuje Ubezpieczonemu zwrot maksymalnie 100% kosztów rezygnacji z Wyjazdu lub skrócenia uczestnictwa w Imprezie m.in. z następujących powodów:
1) nagłego zachorowania Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka Ubezpieczonego, w tym również na skutek Choroby, w związku z wystąpieniem której ogłoszono epidemię lub pandemię (w szczególności COVID-19),
2) nieszczęśliwego wypadku Ubezpieczonego, Współmałżonka lub Dziecka ubezpieczonego,
3) nieszczęśliwego wypadku Członka rodziny Ubezpieczonego,
4) objęcia Ubezpieczonego kwarantanną,
5) śmierci Ubezpieczonego lub Członka rodziny,
6) zdarzenia losowego w Miejscu zamieszkania Ubezpieczonego, wymagającego jego obecności w okresie planowanego wyjazdu,
7) utraty, zniszczenia lub uszkodzenia mienia stanowiącego własność Ubezpieczonego, w wyniku kradzieży z włamaniem lub rozboju,
8) objęcia Ubezpieczonego obowiązkową Kwarantanną przez służby sanitarne, która zgodnie z zaświadczeniem wydanym przez uprawniony do tego podmiot, nie zakończy się do daty rozpoczęcia Wyjazdu.

Cena:  ok. 65 zł

Ubezpieczyciel: Allianz

 ZGŁOSZENIA:  biuro(at)ferajna.pl tel. 506 56 56 60 

Obóz żeglarsko-przygodowy lato 2023
Przewiń na górę