Rejs STS Kapitan Borchardt

Rejs żaglowcem STS Kapitan Borchardt

Termin: 17-24.04.2021

TrasaSzczecin – Stralsund/Rugia/Rostock/Flensburg – Lubeka

Cena:  2 300 PLN/os 

 

Zapraszamy na pokład STS Kapitan Borchardt, najstarszego żaglowca pływającego pod polską banderą.

Technicznie: szkuner gaflowy

Wyruszymy ze Szczecina i popłyniemy do Lubeki. Po drodze planujemy odwiedzić Stralsund, piękne zabytkowe hanzeatyckie miasto, gdzie koniecznie należy zwiedzić Stary Rynek i jedno z licznych oceanariów. Następnie opłyniemy Rugię, być może zawiniemy do jakiegoś portu na tej niemieckiej wyspie. Możemy również odwiedzić Rostock, który będzie na naszej trasie. Rejs zakończymy w Lubece, a dokładnie w jej morskiej części czyli Travemunde.

Trasa będzie dostosowywana do warunków pogodowych oraz portu zakończenia rejsu. Ostateczną decyzję o trasie rejsu podejmuje kapitan.

ZMIANA TRASY REJSU !!!

Z przykrością informujemy, że z powodu sytuacji epidemicznej, niestety musimy zrezygnować z zakończenia rejsu w Lubece
Aktualna sytuacja jest taka, że po pierwsze – po przypłynięciu do Lubeki musielibyśmy się poddać kwarantannie, a po powrocie do Polski obowiązkowa byłaby kolejna kwarantanna lub test.
Nie chcemy nikogo narażać na obowiązek kwarantanny, ani na koszty testów, dlatego podjęliśmy jedyną możliwą w tej sytuacji decyzję, czyli rejs odbędzie się na trasie: Świnoujście – Gdańsk.

W ten sposób wymiany załogi robimy na terenie Polski. 
Nie wykluczamy możliwości odwiedzenia porów w Szwecji lub Danii, jeżeli będzie taka możliwość bez testów i kwarantanny – sytuację monitorujemy na bieżąco.

Sam rejs na chwilę obecną nie jest zagrożony. STS Kapitan Borchardt pływa cały czas od końca lutego, obostrzenia na szczęście nie wykluczają żeglarstwa.

Rejs będzie miał charakter szkoleniowo – stażowo – turystyczny, celem rejsu jest niespieszne żeglowanie oraz spokojne zwiedzanie portów. W końcu to jest Urlop. Jednak jak zawsze wszyscy uczestnicy rejsu stanowią załogę i biorą czynny udział w życiu żaglowca. W pierwszy dzień uczestnicy zostaną podzieleni na wachty, każda wachta będzie miała swojego oficera (doświadczony żeglarz w stopniu min j.st.m, znający statek), który przeprowadzi szkolenie i będzie dowodził wachtą.

Aby wziąć udział w rejsie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie, ale oczywiście jest mile widziane.

Termin: 17-24.04.2021

Zaokrętowanie: sobota 17.04.2021 w Świnoujściu/Szczecinie, godz. 12:00,

Wyokrętowanie: sobota 24.04.202 1, w Lubece o godz. 12:00

STS Kapitan Borchardt:

Kabiny 3 i 4 osobowe, z ogrzewaniem i z własną łazienką, każda kabina ma gniazdko 230 V, wspólna mesa w której spożywamy posiłki, kawa i herbata do użytku załogi

Organizacja czasu na statku:

Na żaglowcu nie ma pasażerów, wszyscy stanowią załogę i biorą czynny udział w jego życiu. Załoga jest podzielona na 4 wachty (grupy), każda wachta pracuje pod kierunkiem oficera (doświadczony żeglarz w stopniu min. sternik morski, znający statek). W sobotę pod kierunkiem oficerów odbywa się zapoznanie ze statkiem, szkolenie z zasad bezpieczeństwa, obsługi statku itd. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie.

Cena  2 300 PLN/os 

Cena zawiera: koję na żaglowcu, pełne wyżywienie na statku (3 posiłki), ubezpieczenie NNW i KL (wersja podstawowa), opłaty portowe i paliwowe, opiekę kapitana, 4 oficerów oraz załogi stałej (bosman, mechanik, kucharz),  pamiątkę z rejsu.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wysłanie maila z informacją o rezerwacji na adres biuro@ferajna.pl, oraz wpłata zaliczki 700 pln.

Konto: m Bank 14 1140 2004 0000 3602 7951 5987

Odbiorca: FERAJNA EVENTS, ul. Dolna Wilda 58, 61-501 Poznań

Tytułem: Kpt Borchardt

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od ewentualnej rezygnacji z rejsu, ofertę znajdziecie TUTAJ 

Napiszcie do nas w sprawie polisy przed dokonaniem pierwszej wpłaty.

Zapraszamy i do zobaczenia na pokładzie !

Rejs STS Kapitan Borchardt
Przewiń na górę