Obóz żeglarsko-przygodowy dla dzieci

obóz ż-j

Lato 2020 – obóz dla dzieci 10-13 lat

– Słońce, Wiatr i Woda, Przygoda – 
Próchnówko k/ Tuczna
Pojezierze Wałeckie Jezioro Bytyń Wielki.
(Krajobrazowy Rezerwat Przyrody)

Termin:  12 – 18.07.2020
Cena:   890 zł

ZAPRASZAMY pod żagle do Próchnówka na największy i najpiękniejszy akwen na terenie Pilskiego OZŻ i Ziemi Wałeckiej – jezioro Bytyń Wielki.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy do Próchnówka na największy i najpiękniejszy akwen na terenie Pilskiego OZŻ i Ziemi Wałeckiej – Jezioro Bytyń Wielki. Już 32 lat nad tym akwenem działa baza obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodszych uczestników postanowiliśmy zorganizować obóz żeglarsko – przygodowy dla dzieci, które chciałyby przeżyć niesamowitą przygodę, łączącą zabawę, aktywny wypoczynek i naukę. Uczestnicy obozu poznają tajniki żeglarskiego rzemiosła, ale będą również brali udział w wielu innych zajęciach na lądzie.

RAMOWY PROGRAM OBOZU :

» nauka podstaw żeglarstwa
» zajęcia survivalowe
» zajęcia artystyczne
» nauka pierwszej pomocy przedmedycznej
» plażowanie i kąpiele w jeziorze
» gry i zabawy
» wieczór planszówek
» wieczorki taneczne i filmowe
» ognisko z kiełbaskami przy gitarze

WARUNKI UCZESTNICTWA 

– Wiek 10 – 13 lat 

– Zgłoszenie uczestnictwa

CENA OBEJMUJE
 wszystkie koszty uczestnictwa tj. zakwaterowanie, wyżywienie (4 posiłki dziennie), ubezpieczenie, kadra instruktorska, bezpieczeństwo pływań, opieka medyczna, sprzęt pływający, itp.

KADRA SZKOLENIOWA
Sternicy – instruktorzy w każdym przypadku posiadają wymagane kwalifikacje, doświadczenie pedagogiczne oraz praktykę w prowadzeniu szkolenia żeglarskiego z dziećmi i młodzieżą.

WYMAGANE WYPOSAŻENIE OSOBISTE

– Menażka, kubek, niezbędnik (łyżka + nóż + widelec), przybory toaletowe, ręcznik, kalosze, kurtka przeciwdeszczowa lub „sztormiak”, trampki, tenisówki. obuwie sportowe, bielizna osobista, kąpielówki, czapka płócienna lub wełniana z daszkiem i inne wyposażenie indywidualne wg uznania rodziców lub opiekunów.

– Konieczny także zeszyt + ołówek.

– zapewniamy zakwaterowanie w namiotach (6-7 os. w namiotach 10-cio os.) w związku z czym konieczne jest zabranie na obóz śpiwora, koca i małej poduszki. Wyposażenie namiotów (łóżko typu kanadyjka, materac, koc) zapewnia organizator. Namioty ustawione są w „podobozie żeglarskim” na stanicy KH ZHP Piła w Próchnówku w pięknym, wysokim lesie sosnowym.

INNE INFORMACJE 
– Turnus rozpoczyna się od obiadu w pierwszym dniu obozu (godz. 13.00) a kończy śniadaniem w ostatnim dniu obozu (godz. 9.00)
– Dojazd do Próchnówka i wyjazd po zakończeniu obozu we własnym zakresie 
– Uczestnicy mają zapewnioną ciepłą i zimną wodę oraz natryski
– Na terenie obozu czynne będzie ambulatorium
– „Podobóz żeglarski” posiada oświetlenie
– Ok. 60m od przystani znajduje się strzeżone kąpielisko dla uczestników
– Szczegółowych informacji w sprawie obozu, udziela również biuro Pilskiego OZŻ

Obozy żeglarskie w Próchnówku poza gwarancją spędzenia pięknych wakacji pod żaglami mają także na celu zapoznanie z walorami jez. Bytyń Wielki oraz kształtowanie umiejętności i nawyków aktywnego wypoczynku w warunkach naturalnej przyrody.

 ZGŁOSZENIA:  biuro(at)ferajna.pl tel. 506 56 56 60 

Obóz żeglarsko-przygodowy dla dzieci
Przewiń na górę