nasza kadra

Atmosferę naszych obozów tworzą ludzie: kursanci i instruktorzy.
My, ze swojej strony staramy się zapewnić sympatyczną a zarazem wyszkoloną kadrę. Wiele lat doświadczenia pozwoliło nam zebrać kadrę, która ma fantastyczny kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz w łatwy i przyjemny sposób potrafi przekazać swoją żeglarską wiedzę.
Poniżej przedstawiamy naszych instruktorów. Każdy jest inny, każdy oryginalny na swój sposób.
 

Maciej Chodur

maciejWłaściciel biura Ferajna, podejmuje wszystkie ważne decyzje i ma głos decydujący. Maciej również zaczynał swoją żeglarską przygodę na jez. Bytyń Wielki. Od tego momentu żeglarstwo stało się jego sposobem na życie. Przez cały rok pływa po morzach i oceanach całego świata. W lipcu natomiast, z radością, cały swój czas poświęca dzieciom i młodzieży by zaszczepić w nich miłość do żeglarstwa.
Motto Macieja: ‎"Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej…" R. Kapuściński
Uprawnienia żeglarskie: kapitan jachtowy, kapitan motorowodny, instruktor żeglarstwa PZŻ, trener ISSA, yachtmaster RYA, instruktor sportu o specjalności żeglarstwo, instruktor sportu o specjalności sport motorowodny, instruktor rekreacji ruchowej, Voditelj Brodice, radiooperator SRC,
 
 

 
 

Adam Idzikowski

adamNasz główny ekspert od węzłów i węzełków, wszelki prace bosmańskie nie są mu obce. Tak, Adam to nasz bosman, bez którego nie wyobrażamy sobie żadnego obozu! Żegluje też całkiem nieźle :) Poza polskimi uprawnieniami posiada również stopień Voditelj Brodice, uprawniającego do samodzielnego prowadzenia jachtów morskich w Chorwacji oraz międzynarodowy certyfikat sternika ISSA. Na żeglarskich ogniskach raczy nas swoją grą na gitarze oraz czasem na saksofonie! Jest uwielbiany przez młodzież. Zawsze otwarty i chętny do pomocy. Na codzień jest czynnym nauczycielem wf-u w gimnazjum.

.

.
 
 

Jakub Tomczyk

kubaKuba jest naszym byłym obozowiczem, w którym szybko odkryliśmy talent: zarazem żeglarski, jak i pedagogiczny. Świetnie sprawdza się w roli instruktora i opiekuna! Obecnie jest studentem matematyki na Politechnice Wrocławskiej. Kuba jest osobą o bogatej osobowości i wielu zainteresowaniach. Jego życie zdominowały jednak podróże i żeglarstwo.
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, sternik motorowodny, Voditelj Brodice, ISSA Inshore skipper
.
.
.
.
 
 
.

 

Mateusz <Pomidor> Chłystun

pomidorMateusz swoje pierwsze żeglarskie kroki stawiał właśnie na Bytyniu. Potem były Mazury, Bałtyk, Adriatyk… Obecnie chętnie wraca nad Bytyń, gdzie ma okazje swoją pasją "zarażać" naszych kursantów. W przerwach od żeglowania zajmuje sie filologią rosyjską oraz pracą w radiu.
Motto Mateusza:  Navigare necesse est - żeglowanie jest rzeczą konieczną.
Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, sternik motorowodny, Voditelj Brodice, ISSA Inshore skipper
.
.
.
 
 
.
 
.

 

Paweł <Czechu> Czechowicz

czesiuSwoje pierwsze doświadczenie żeglarskie zdobył w wieku 13 lat na terenie Harcerskiego Ośrodka Wodnego w Trzciance, nad jeziorem Sarcz. Z upływem czasu, poszukując szerszych horyzontów zaczął pływać na Wielkich Jeziorach Mazurskich, Zalewie Wiślanym, Zatoce Gdańskiej i Adriatyku. Podczas obozów i wypraw turystycznych pełni rolę dyżurnego gitarzysty terenowego, bawiąc pozostałych żeglarzy przyzwoitą, szantową muzyką. Kiedy nie pływa, jest studentem filozofii na UMK w Toruniu.
Motto Czesia: „Morze, zapewne wskutek zawartej w nim soli, nadaje szorstkość zewnętrznej powłoce swych sług, lecz zachowuje słodycz ich ducha” J. Conrad
Uprawnienia żeglarskie: Jachtowy sternik morski, sternik motorowodny, sternik ISSA, Radiooperator bliskiego zasięgu (SRC), Instruktor ZHP w stopniu przewodnika
 
 
 
 

Kajetan Maciak

kajetanOd lat jeździ z nami na obozy, najpierw, jako kursant a latem 2010 roku dołączył do naszej kadry jako instruktor-stażysta. Sprawdził się w tej roli znakomicie! Zawsze pogodny i uśmiechnięty. Ma świetny kontakt z najmłodszymi obozowiczami, którym potrafi przekazać tajniki żeglarstwa w sposób łatwy i przyjemny. W wolnych chwilach, gdy nie żegluje, można go znaleźć na korcie tenisowym.

.

.

.
 
.
.

Wiktor Herwich

wiktorZ zawodu elektronik, z zamiłowania żeglarz i ratownik.  Znajomość z jeziorem Bytyń Wielki zaczynał już od kołyski - oboje jego rodzice żeglują - swój pierwszy patent żeglarski zdobył właśnie  w Próchnówku. Od 2002 roku zajmuje się szkoleniem młodych adeptów żeglarstwa i pełnieniem funkcji instruktora-wychowawcy na obozach promujących zdrowie, a od 2007 roku czyni to w załodze Ferajny. Swoją pasję do ratownictwa wodnego (ratownik WOPR) rozwinął w formie dyplomu ratownika medycznego.

Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, młodszy instruktor żeglarstwa, stermotorzysta żeglugi śródlądowej.

.

.
 
 
 

Łukasz  Szwajkowski

szwajaSmak żeglarstwa poznał właśnie w Próchnówku, dziś pływa po wodach Bałtyku. Jest studentem Politechniki Poznańskiej. Bardzo lubiany przez młodzież i dzieci. Jego zainteresowania to przede wszystkim sport, w szczególności żeglarstwo, snowboard, tenis, pływanie, bieganie itd.

Motto Łukasza: „Szczęście jest prawdziwe, gdy się nim dzielisz”

Uprawnienia żeglarskie: sternik jachtowy, sternik motorowodny, młodszy instruktor żeglarstwa

.

.

.